Аспіратори торакальні Atmos S201 Thorax и C051 Thorax

Цифрові аспіраційні системи Atmos S201 Thorax і C051 Thorax призначені для дренування плевральної порожнини з підтриманням цільового негативного тиску протягом тривалого часу. Використовуються в торакальній і кардіохірургії, на етапах внутрішньолікарняного транспортування та реабілітації пацієнтів. Безперервний контроль й електронне регулювання вакууму мінімізують ризики пошкодження плеври і прихованого розвитку небезпечних ускладнень при зниженні частоти рентген-контролю. Візуалізація на кольоровому дисплеї допомагає стежити за тиском й потоком по числовим значенням або графікам, швидко оцінювати стан фістули та точно визначати момент для видалення дренажу. Одноразові ємності для збору секрету вирішують проблеми, пов’язані з підвищеною загрозою інфікування. Поділ прозорих ємностей на камери з градуюванням дозволяє відстежувати кількість і стан виділень в процесі лікування. Апарати оснащені універсальним кріпленням та ременем для носіння, що забезпечує широкий спектр можливостей розміщення, свободу пересування хворого й прискорення процесу мобілізації.

Управління та моніторинг

Лікар має можливість встановити цільові значення вакууму та швидкості потоку, відстежувати показники як в реальному часі, так і за період від 60 хвилин до 12 днів. Для детального вивчення даних при коротких тестах передбачений режим тренду за 30 секунд з фіксацією графіків потоку й тиску на стоп-кадрі.

Безперервний моніторинг робочих параметрів відображається на графічному дисплеї у вигляді:

  • цифрових значень і трендів;
  • характеристик потоку – візуалізація у вигляді бульбашок різного кольору допомагає швидко оцінити розмір та стан фістули, раніше почати оперативне лікування у випадках крововтрати, що триває при внутрішньоплевральних і легеневих кровотечах;
  • системних повідомлень про початок та припинення запису даних в ході терапії, рівень заряду батареї, необхідність сервісного обслуговування.

Можливі режими роботи

Активний дренаж

Atmos S201 Thorax на сьогоднішній день є найпотужнішою в світі торакальною системою. Активна аспірація повітря зі швидкістю до 18 л/хв дозволяє швидко евакуювати патологічний вміст і нормалізувати фізіологічний тиск у грудній порожнині після хірургічного втручання, пневмо- й гемотораксу, рясного плеврального випоту. Допомагає уникнути оперативного втручання у більшості випадків значного пневмотораксу, в тому числі при штучній вентиляції легень, що особливо актуально для вікових пацієнтів із супутніми патологіями.

Пасивний дренаж

При значеннях вакууму менш −5 мБар відтік рідини і повітря відбувається за рахунок гравітаційного тиску. Компактний та легкий апарат Atmos C051 Thorax в режимі пасивної аспірації продовжує відстежувати розмір та стан фістули, зберігає функції продувки шлангу й тривог.

Збереження й передача даних

Інформація про хід лікування тривалістю від 30 секунд до 12 днів зберігається в пам’яті апарату і може експортуватися за допомогою USB-носія на комп’ютер для аналізу у вигляді графіків та числових значень, формування історії пацієнта.

Надійність та безпека в експлуатації

У торакальних аспіраційних системах використовуються одноразові прозорі ємності, розділені на кілька камер для послідовного розподілу секрету. Камери з чіткою градуйованою шкалою і стікерами для позначення рівня дозволяють контролювати динаміку надходження та оцінювати характер змін виділень. Ємність під’єднується безпосередньо до апарату, надійно фіксується, при необхідності заміни не вимагає перепідключення дренажного катетера пацієнта. Оснащена вбудованим гідрофобним антибактеріальним фільтром для захисту від переповнення й контамінації, протикашльовим клапаном, що запобігає перепадам тиску. Заглушки до гнізда для шлангу та клапану допомагають підтримувати високу гігієнічність, спрощують подальшу утилізацію.

Двоканальні шланги дозволяють одночасно з відведенням секрету без зупинок в роботі продувати згустки, які часто утворюються після кардіохірургічних і торакальних операцій, а також здійснювати постійне вимірювання вакууму на стороні пацієнта. У випадках відхилень від заданого рівня значення вакууму коригуються автоматично, що усуває небезпечний ефект «сифона» та повторне спадання легені.

Після приєднання ємності, шлангів та конекторів апарат в момент включення автоматично проводить тест на герметичність системи. У випадках виявлення помилок при підключенні й в процесі роботи спрацьовують звукові та візуальні сигнали, рекомендації щодо усунення неполадок виводяться на дисплей. Сигнали тривог додатково можуть передаватися в центральну систему сестринського оповіщення.

Щоб уникнути незапланованих змін налаштувань, сенсорне управління апаратом має режим блокування.

Ергономічність і універсальність

Для лабораторних досліджень ексудату забір проб проводиться за допомогою шприца через роз’єм Luer Lock на дренажному катетері.

Цифрові аспіратори для торакального дренажу працюють з єдиною системою шлангів, що спрощує обслуговування і використання витратних матеріалів.

Апарати оснащені універсальним кріпленням, яке швидко й надійно фіксується на інфузійній стійці, штативі, ліжку, інвалідному кріслі, ходунках та іншому обладнанні з можливістю зміни положення пристрою в діапазоні 360°.

Щоб прискорити відновлення рухового режиму пацієнта, для пасивного дренажу використовують портативний аспіратор Atmos C051 Thorax або герметично закриту ємність, від’єднану від системи Atmos S201 Thorax, на спеціальному ремені для носіння.

При змінах рівня освітлення екран автоматично переходить в денний або нічний режим з меншою яскравістю, яка не заважає відпочинку пацієнта.

Вбудована акумуляторна батарея дозволяє використовувати пристрої автономно протягом 3-16 годин в залежності від потужності аспірації.