Апарат для анестезії Leon MRI

Апарат Leon MRI розроблено як спеціальну версію наркозно-дихального апарату Leon, призначену для анестезії та респіраторної підтримки пацієнтів під час проведення магнітно-резонансної томографії в умовах високого магнітного поля з індукцією до 0,04 тесла. Сумісний з найбільш поширеними системами МРТ (1,5 Т та 3,0 Т). Оснащений вбудованим монітором магнітного поля для забезпечення правильного розташування апарату по відношенню до томографа. Блок вентиляції, інтерфейс користувача та моніторинг є повністю незалежними модулями. У випадках виходу з ладу блоку вентиляції можливе проведення ШВЛ у ручному режимі із збереженням повного обсягу моніторингу. Апарат має, сумісне з Selectatec або Dräger, кріплення для 2 випарників анестезуючих засобів.

Параметри

Режими дихальної підтримки

Вентиляция проводиться по полуоткрытому, полузакрытому и закрытому контуру в режимах:

 • з керуванням за обсягом (IMV, S-IMV)
 • з управлінням тиску (PCV, S-PCV)
 • з управлінням тиску/потоку (PSV)
 • з апаратом штучного кровообігу (HLM)
 • ручний режим ШВЛ/спонтанний режим ШВЛ (РУЧ/СПОНТ)
 • режим моніторингу (МОН)

Апарат оснащений високочутливим потоковим тригером визначення самостійних вдихів пацієнта. Діапазон регулювання дихального об’єму: 20-1600 мл.

Надійність та безпека експлуатації

В апараті передбачена візуальна індикація тривог, що добре помітна з усіх боків, у тому числі за межами магнітного поля. Для сповіщень та тривог використовуються світлодіоди різних кольорів залежно від рівня пріоритету.

Високу безпеку пацієнта та медперсоналу при проведенні анестезії забезпечують:

 • резервне газопостачання за рахунок балонів кисню та закису азоту (опціонально), що монтуються в станцію;
 • незалежний канал для подачі газів у ручному режимі;
 • додатковий захист від гіпоксичного регулювання інгаляційної суміші;
 • контроль постійного потоку свіжого газу, блокування N2O за недостатньої концентрації O2
 • запобіжні клапани, які автоматично спрацьовують у випадках небезпечно високого або низького тиску подачі газів;
 • підключення до системи відведення газів із приміщення;
 • автоматичне виявлення витоків та проблем у контурах.

Ергономічність та простота в обслуговуванні

Для змішування газів застосовується класичний блок ротаметрів, контроль кисню забезпечує парамагнітний датчик.

Зміна абсорбера без розгерметизації контуру, легкість заміни блоку пацієнта зводять до мінімуму вимушені перерви у роботі фахівців.

Робочі модулі наркозного апарату розміщені на компактному мобільному візку з 4 антистатичними колесами, які мають механізм блокування, який спрацьовує при натисканні єдиної педалі гальма ніг.

Вбудовані висувні ящики та шафка з дверцятами використовуються для зберігання витратних матеріалів та інструментів.

В апараті передбачено вбудований аспіратор з додатковою можливістю підключення до центральної системи вакууму.

При відключенні електроживлення апарат автоматично перемикається на режим роботи від батареї та працює автономно не менше 60 хвилин (за умови повного заряду батарей).

Параметри моніторингу

Наркозний апарат оснащений вбудованим сенсорним дисплеєм діагоналлю 12”, на якому відображаються дані у вигляді 4 кривих у реальному часі, тренди у графічній та табличній формі, інформація про події та тривоги.

На екран виводяться розрахункові значення легеневої механіки: динамічного та статичного комплайнсу, опору дихальних шляхів, а також хвилинної альвеолярної концентрації (МАК) анестетика.

В окремому вікні розміщуються числові показники концентрації газів. Мультигазовий аналізатор автоматично визначає вміст інгаляційного анестетика, закису азоту, вуглекислого газу, FiO2 на вдиху та на видиху.

При проведенні ШВЛ в ручному режимі зберігається повний обсяг моніторингу, так як блок вентиляції, інтерфейс користувача і моніторинг являють собою незалежні модулі.